Christmas fun

 

 

Okres przedświąteczny, to czas radosnego oczekiwania. Zabawa i radość gościły na lekcjach języka angielskiego, kiedy uczniowie przygotowywali tradycyjne crackery, upychając słodycze i drobne niespodzianki do papierowych rolek, następnie owijając je kolorowym papierem i walcząc o wygraną poprzez ciągnięcie obu końców tak przygotowanego „cukierka”. Zabawie tej, rodem z Wielkiej Brytanii towarzyszył doping ze strony kolegów i dużo śmiechu.

Quiz pt. „Jaka to melodia?”, do którego tytuły świątecznych piosenek zebrała Ania Serafin z kl.5 d okazał się dosyć trudny dla większości uczniów, choć wydawać by się mogło, że dźwięki Last Christmas, Jingle bells czy Santa is coming to town, zna i kojarzy prawie każdy…

Dużo radości sprawiło uczniom również przygotowywanie i rozgrywanie gier planszowych własnego pomysłu, związanych z tradycjami świątecznymi i słownictwem tematycznym oraz zabawy z również własnoręcznie przygotowanymi fiszkami. Niektóre z nich, to takie maleńkie dzieła sztuki:).

Oczywiście, nie mogło się obyć bez tradycyjnego konkursu sprawdzającego znajomość słownictwa. Miejsca na podium zdobyli: Oliwia Kuter z kl. 4b (26 pkt.) Mariusz Balcerzak (25 pkt.) i Krystian Kosmal (22,5 pkt.) – obydwaj z klasy 6c. Było też tradycyjne śpiewanie angielskich piosenek świątecznych, tutaj zdecydowanie pomagała tablica interaktywna...

Oprócz śpiewania kolęd, tradycją bożonarodzeniową, którą dzielimy z Wielka Brytanią, jest przygotowywanie i obdarowywanie znajomych pięknymi kartkami świątecznymi. W tym roku po raz pierwszy wysłaliśmy kilka z nich do samej królowej Elżbiety II. Może doczekamy się odpowiedzi?

Ponadto uczniowie z klas czwartych od początku grudnia przygotowywali prace projektowe pt. „Christmas town”, które razem z innymi pracami o tematyce świątecznej, jak np. komiksami czy pozostałymi kartkami – pięknie ozdabiały hol na pierwszym piętrze. Sporo prac przygotowano w formie przestrzennej, z oświetlonymi ulicami i padającym śniegiem – a wszystkie rówieśnicy wnikliwe oglądali, oceniali i zazdrościli:)).

Tekst: A. Ciesielska-Sikora

  • CH_01
  • CH_02
  • CH_03

  • CH_04
  • CH_05
  • CH_06

  • CH_07
  • CH_08