Basia Gackowska

bg foto

Nieczęsto zdarza się, aby uczeń posiadał tak liczne i różnorodne zainteresowania i pasje jak Basia Gackowska z VI B. Jest nie tylko wzorową uczennicą, ale i aktywną działaczką Samorządu Uczniowskiego, w którym od 2012 roku pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. W roku szkolnym 2013/2014 weszła w skład pocztu sztandarowego szkoły.

Basia Gackowska jest uczennicą osiągającą najwyższe wyniki w nauce. W ubiegłym roku szkolnym, jako piątoklasistka, miała najwyższą średnią ocen w szkole – 6,0 ! Basia bierze udział w różnorodnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, osiągając duże sukcesy. Od początków swojej nauki w szkole startuje w przedmiotowych konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich konkursach przyrodniczych i zawodach i konkursach matematycznych różnego szczebla. W 2013 r. zdobyła tytuł „Matematycznego Orła” i „Kreatywnego Matematyka” za pracę twórczą na międzyszkolnych zawodach matematycznych.

Co więcej, jako członek drużyny szkolnej w biegach przełajowych zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w tej dyscyplinie. Znane są też jej osiągnięcia w sporcie rekreacyjnym; startuje w zawodach kolarstwa górskiego i przełajowego, biegach przełajowych organizowanych przez gminy i powiaty. Szkolna tablica osiągnięć pełna jest jej dyplomów za sukcesy w tych zawodach.

Basia – to też dusza artystyczna, obdarzona talentem plastycznym i poetyckim. Znakomicie wykorzystuje swoje uzdolnienia na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych oraz w konkursach artystycznych.

Poznajmy ją bliżej...

BK - Spośród wszystkich Twoich zainteresowań co jest Twoją największą pasją?

BG - Interesuję się wieloma zagadnieniami. Każde z nich jest dla mnie tak samo ważne, bez względu na rodzaj. Czasem wolę obliczać skomplikowane działania matematyczne, innym razem puścić wodzę fantazji i pisać wiersze. Jednak najwyżej cenię przedmioty ścisłe takie jak informatyka, czy matematyka.

BK - Gdybyś miała wymienić swoje największe sukcesy, byłyby to...

BG - Do wszystkich moich działań podchodzę z wielkim zaangażowaniem, tak więc z każdego sukcesu jestem bardzo zadowolona. Jednak najwięcej czasu poświęcam zawsze na przygotowania do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. W drugiej klasie zdobyłam wynik bardzo dobry, a w każdym następnym roku – wyróżnienia.

BK - Jesteś obdarzona rzadkimi wśród młodych ludzi cechami: aktywnością i chęcią niesienia pomocy. Co daje Tobie pomaganie innym, włączanie się w organizację imprez i akcji, aktywność na terenie szkoły?

BG - Mówią, że „żyje się raz” i trzeba to dobrze wykorzystać! Zazwyczaj daję z siebie „sto dziesięć procent”, aby później nie żałować, że tego nie zrobiłam.

BK - Wiem, że lubisz czynnie spędzać czas wolny. A oprócz tego? W długie jesienne wieczory lubisz...

BG - Najmilszym dla mnie zajęciem jest rysowanie, czytanie, słuchanie muzyki i śpiew. Często wszystkie te rzeczy robię jednocześnie, co daje czasami nieoczekiwane efekty! Jeśliby głębiej przyjrzeć się rysowaniu, to rysuję nie tylko na kartce. Uwielbiam pracować twórczo w programach komputerowych.

Dziękuję za wywiad i życzę sukcesów!

Moje zawody

  • bg_rower
  • bg_rower_1

Moje obrazy

  • bg_1
  • bg_2

Tekst: Barbara Kępczyńska